A munden njerëzit t’i shohin melaiket?


A munden njerëzit t’i shohin melaiket?

Pyetësi: A munden njerëzit t’i shohin melaiket?

Albani: Në formën në të cilën i ka krijuar Allahu, jo. Në forma të cilat ata mund të imitojnë, natyrisht.

Dhe Aishja, radiAllahu anha, dhe të tjerët e panë Xhibrilin në formën e Dihja al Kalbi. Kurse shikimi i Xhibrilit në formën e tij origjinale, kjo (mundësi) nuk i është dhënë askujt përveç profetit sal-lAlahu alejhi ue selem.

El Huda uen nur, 322

Advertisements
Ky zë u postua te Akide, Enciklopedia, Pyetje dhe përgjigje. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s