A ka mundësi që xhindi i njeriut të bëhet i dukshëm?


A ka mundësi që xhindi i njeriut të bëhet i dukshëm?

Pyetësi: Të gjithë kanë një (xhin) shoqërues, a ka mundësi që shoqëruesi të jetë i dukshëm për syrin (qoftë në formën e tyre) të vërtetë apo ndonjë formë tjetër?

Albani: Allahu e di më së miri. Ka mundësi që xhindi të manifestoj vetveten në forma të ndryshme, kjo është diçka e qartë. Sa i përket pyetjes për shoqëruesin ( i cili i është caktuar çdo njeriu) për këtë nuk kam përgjigje, sepse asgjë nuk është transmetuar lidhur me këtë çështje.

Pyetësi: A është e vërtetë apo vetëm imagjinare se pasi të vritet njeriu ai (shoqëruesi i tij, xhindi) bëhet i dukshëm?

Albani: Jo, ky është një mit.

Al Hudaa wan Noor ,2015

Advertisements
Ky zë u postua te Akide, Enciklopedia, Pyetje dhe përgjigje. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s