Imam Albani për ateistët


Pyetesi
Çfarë është ateizmi dhe cili është gjykimi fetar në lidhje me të?

Shejh Albani:
Ateizmi është mohimi i diinit (fesë).

Pyetesi:
Dhe vendimi?

Shejh Albani:
Vendimi për këtë është se ata (ateistët) do të jenë përgjithmonë në xhehennem.

Shejh Albaani, rahimahullah

Nga një regjistrim audio i shejh Albanit

Ky zë u postua te Akide. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s