Mos e humbni kohën duke kritikuar njëri-tjetrin


Shejh Albani thotë: “mos e humbni kohën duke kritikuar njëri-tjetrin, filani tha kështu, filani tha ashtu, sepse së pari kjo nuk ka të bëjë gjë me diturinë, dhe së dyti kjo metodë futë urrejtje”.

Personalisht e kam dëgjuar shpesh shejh Abbadin kur pyetej: çfarë thuhet për filanin që thotë kështu e ashtu? Ai përgjigjej shpejt: mos e humb kohën, shko mëso!

Hoxhë Jeton BOZHLANI

Ky zë u postua te Citate, Metodologji, Thënie të imam Albanit. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s