A ESHTE MARTESA FARZ APO SUNET?


Pyetje:
A është martesa Farz apo Sunet?

Përgjigje:
Kjo(Martesa) është Farz (obligim). Martesa është, sipas besimit tim, Farz (obligim) dhe jo vetëm një Sunet (i rekomanduar).

Shejh el-Albani (rahimahullah)

Silsilat ul-Huda ua-n-Nur – Kaseta Nr. 224, Pyetja #21.

Ky zë u postua te Pyetje dhe përgjigje. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s