Urtesia e fokusimit te thirrjes se Selefinjve ne Tevhid


Urtesia e fokusimit te thirrjes se Selefinjve ne Tevhid

Thote Shejh Albani Allahu e meshirofte: ” Sot shume thirresa ne fe mendojne se selefinjte humbin kohen e tyre duke i thirrur njerezit ne Tevhid. Subhanallah sa injorant i madh eshte ai qe thote keshtu, sepse ai ose nuk din, ose anashkalon nje realitet se thirrja e mbare Pejgambereve ngritet ne tevhid “Adhuroni Allahun dhe largohuni nga djajte”.
Sikur thirrja ne tevhid do ishte humbje kohe, atehere Nuhi alejhiselam qe ka thirrur popullin e tij 950 vite ne tevhid sipas tyre del se eshte deshtuesi me i madh i davetit dhe kohes . Enkas per kete arsye Selefinjte ku do qe shkojne therrasin ne tevhid duke mos u lodhur fare dhe per kete edhe daveti i tyre eshte i bereqetshem”. ( Hajatul imam el Albani ,f/380)

Hoxhë Abdulmelik Besfort Maxhuni

Advertisements
Ky zë u postua te Metodologji, Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s