Tekfirët nuk ngopen derisa të devijojnë sikurse ata!


Tekfirët nuk ngopen derisa të devijojnë sikurse ata!

Ne nuk i lavdërojmë pushtetarët (e muslimanëve) por ne themi se ata janë mëkatarë dhe të devijuar, prandaj prej nga akuzohemi se ne i mbrojmë pushtetarët dhe i shtrembërojmë argumentet ndaj tyre?! Vërtetë këta njerëz (tekfirët) nuk ngopen derisa të devijojmë sikurse ata.

(Shejh Albani, kaseta 851)

Advertisements
Ky zë u postua te Metodologji, Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s