Menhexhi i selefit ne dave dhe ne sjellje


Menhexhi i selefit ne dave dhe ne sjellje

Imam el Albaani (Allahu e mëshiroftë)

“Askush nuk mundë thotë: ‘Une jam në menhexhin e selefëve’ përveç atyre të cilët me të vertetë e kanë pranuar menhexhin e selefëve në daweh (thirrje), në menhexh (metodologji) dhe në sjellje.”

[Silsilaatul Huda wen-Nuur 848]

Advertisements
Ky zë u postua te Citate, Metodologji, Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s