SHEJH ALBANI ISHTE PREJ NJERËZVE MË TË KUJDESSHËM PËR TË PUNUAR ME ATË QË DINTE


SHEJH ALBANI ISHTE PREJ NJERËZVE MË TË KUJDESSHËM PËR TË PUNUAR ME ATË QË DINTE

Shejh Ebu Islam Salih bin Taha Abduluahid (Allahu e ruajttë!) thote: Shejhun yne (shejh Albani) ishte prej njerezve me te kujdesshem per te punuar me ate qe dinte. Veshja e tij, ushqimi, pirja, gjumi, shakate, namazi, agjerimi, adhurimi dhe krejt jeta e tij madje dhe vdekja e tij ishin sipas Sunetit.

“Hajatus suadai”

Unejs Sheme

Advertisements
Ky zë u postua te Fragmente nga jeta e shejh Albanit, Të tjerët për Imam Albanin. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s