Dhikri me dorën e majtë


Dhikri me dorën e majtë

“Kush bën dhiker me dorën e majtë veç së e ka kundërshtuar sunetin. Kush bën dhiker me dy duart veç së e ka përzier të mirën dhe të keqën, ndoshta Allahu ia fal. E kush bën dhiker me dorën e djathtë veç së është udhëzuar dhe ia ka qëlluar sunetit të Muhamedit salAllahu alejhi ue selem”

Shejh Albani, Allahu e mëshiroftë
Sahihul-Edebul-Mufred 1/493

Advertisements
Ky zë u postua te Citate, Fikhu, Të ndryshme, Thënie të imam Albanit, Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s