Shejkh El-Albani dhe shkrimet e tij!


Shejkh El-Albani dhe shkrimet e tij!

Shejkh Meshhur Hasen -Allahu e Ruajttë- më ka thënë: “Kam qajtur kur ma ka dorëzuar Shejkh Albani pjesën e pestë të Sislile-Daife për ta kontrolluar e përgaditur për botim, libri ishte shënuar në letra të ndryshme që i kishte gjetur Shejkhu, prej tyre kishte letra me të cilat mbështjellen dhuratat, në njërën anë ishte e shkur e në anën tjetër kishte vija e gjëra të ndryshme. E pyeta Shejkhun përse kështu? Shejkhu më tha se kam qenë i varfër e nuk kam pasur mundësi që të blija letër që të shënoja në të”.

Shkroi: Hoxhë Ahmet Hoxha

Advertisements
Ky zë u postua te Fragmente nga jeta e shejh Albanit, Të tjerët për Imam Albanin, Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s