Myslimanët naiv duan të luftojnë


Myslimanët naiv duan të luftojnë

besmeleh

Imam Muhamed Nasirudin el-Albani (Allahu e mëshiroftë!)

Burimi: Silsilah Huda uen-Nur (790)

Përgatiti: www.perlat-muslimane.com

“Myslimanët e sotëm janë si fëmijët naiv. Ata nuk e kuptojnë se sa përgjegjësi e madhe është Xhihadi kundër kufarëve. Ata mendojnë se bëhet fjalë vetëm për të mbledhur 1000-2000 njerëz dhe ti nxitësh ata për Xhihad ndërsa ata nuk janë në gjendje që të prodhojnë një gjilpërë, e të mos flasim për prodhimin e armëve.”

Advertisements
Ky zë u postua te Metodologji, Uncategorized. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s