Saktësimi dhe dobësimi i haditheve nga ana e bidatxhive


Saktësimi dhe dobësimi i haditheve nga ana e bidatxhive

Shejh Albani, Allahu e meshirofte, ka thene:

“Çeshtja e bidatçive dikur dhe sot eshte e tille; i dobesojne hadithet e sakta kur jane kundra tyre dhe i saktesojne hadithet e dobeta kur jane ne favor te tyre.”

(Tahdhirus-Saxhid 38)

Advertisements
Ky zë u postua te Citate, Thënie të imam Albanit. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s