Meshkujt dhe femrat kanë të drejtën e dijes


Citate

Shejkh Muhammed Nasiruddin el-Albani (Allahu e mëshiroftë!):

“Që të dy (burrat dhe gratë/meshkujt dhe femrat) kanë të drejtën e dijes.”

[ Silsiletul-Huda uen-Nur, 806 ]

Përktheu: Fatjon Gashi

Advertisements
Ky zë u postua te Citate. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s