Mbajtja e orës në dorën e majtë!


Mbajtja e orës në dorën e majtë!

Shejkh Muhamed Nasirudin Albani رحمه الله::

“Nuk duhet të jetë ora në dorën e majtë për shkak se pabesimtarët e kanë atë aty, dhe ne nuk duhet të ngjasojme me ato.”

(el-Huda uen-Nur 249,)

Përktheu: Murat Ahmedi

Advertisements
Ky zë u postua te Citate. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s