Arabët nuk e dinin se çfarë ishte rruajtja e mjekrës


Arabët nuk e dinin se çfarë ishte rruajtja e mjekrës

Imam Albani (rahimehullah) ka thënë:
“Arabët nuk e dinin se çfarë ishte rruajtja e mjekrës, derisa ata u kolonizuan nga kufarët; përveç në një rast, ai ishte: kur ata dëshironin të poshtëronin dhe të shëmtonin një person, ata ia rruanin mjekrën. Sot veprohet e kundërta. Ajo që më parë ishte poshtërim, sot është bukuri!” (Silsilet-ul-Huda uen-Nur (135))

Advertisements
Ky zë u postua te Citate. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s