I PASOJNË ATA TË CILËT BËRTASIN


I PASOJNË ATA TË CILËT BËRTASIN

Shejh Albani (Allahu e mëshiroftë), ka thënë:
_____________________________________________
”Njerëzit në ditët e sotme, për fat të keq, pasojnë (këdo – dhe) të gjithë ata të cilët bërtasin, ata nuk mendojnë fare në lidhje me vendimet e Sheriatit.”

Burimi: ”Silsilat El-Huda uen-Nur”, 220.

Advertisements
Ky zë u postua te Citate. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s