Kush është imami i Ehl-us-Sunnetit sot?


Kush është imami i Ehl-us-Sunnetit sot?

Shejkh Mukbil bin Hadi el-Uadi´i (Allahu e mëshiroftë!)

Burimi: Nasa’ih ue Fadha’ih, fq. 273
Përgatiti: www.perlat-muslimane.com


“Librat e Shejkh Albanit janë përhapur. Myslimanët kanë përfituar nga dituria e tij. Unë nuk jam duke thënë se ai është i pa gabueshëm. Ai ia qëllon dhe gabon, ai di ndonjëherë dhe ndonjëherë nuk di. Megjithatë, ai konsiderohet të jetë Imami i Ehl-us-Sunnetit sot.

Dhe ti – et-Tahan (Abdurr-Rrahim et-Tahan) – i mjeri ti; çfarë ke bërë për Islamin? Qortimet tuaja e kishin zakon të jenë efektive. Tani unë nuk e kuptoj se si Katari kanë durim me shpifjet tuaja.”

Advertisements
Ky zë u postua te Të tjerët për Imam Albanin. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s