“8 Marsi” i Imam Albanit(Allahu e mëshiroftë)


“8 Marsi” i Imam Albanit(Allahu e mëshiroftë)

Mu kujtua përshkrimi i gruas plakë të shejh Albanit për jetën e tij, kur ishte intervistuar përmes telefonit nga disa nxënës dije para ca viteve, dhe kur ishte pyetur se si ka qenë sjellja e shejhut me të, ajo ishte përgjigjur interesant.
Shejhu e ka pas zakon që gjatë fundjavave të më qojë në piknik, ku e kishte një korpë të cilën e mbushte me ushqim dhe e merrte një libër gjithashtu. Dilnim në natyrë, e ai edhe lexonte edhe bisedonim.

Allahu e mëshiroftë imam Allbanin, ishte shëmbëlltyrë.

Hoxhë, Zejd Haziri

Advertisements
Ky zë u postua te Fragmente nga jeta e shejh Albanit. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s