Të qenurit guraba për shkak të kapurit në fenë e pastër


Shejh Albani (Allahu e meshirofte!):  Ne jemi te lumtur per kete el gurbeh (te qenurit guraba per shkak te kapurit ne fene e paster) dhe krenohemi me kete, sepse i Derguari i Allahut salAllahu alejhi ue selem i ka lavderuar keta te huajt (el gurabau) me fjalen e tij: “Me te vertete Islami ka filluar i huaj dhe perseri do kthehet i huaj ashtu sic edhe filloi. Dhe tuba qofte per keta te huaj.” Thane: O i Derguari i Allahut, kush jane keta? Tha: “Jane ate te cilet permisojne kur njerezit prishen.”

Es Sahihah

Unejs Sheme

Advertisements
Ky zë u postua te Citate. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s