Bazat e thirrjes selefije


Bazat e thirrjes selefije

Shejh Albani (Allahu e meshirofte!): Bazat e thirrjes selefije ngrihet mbi tri gjera:

1. Kurani Ndershem.
2. Suneti autentik.
3. Kuptimi i ketyre te dyjave (Kuranit dhe Sunetit) sipas metodologjise se es selefus salih prej sahabeve, tabiineve dhe pasuesit e tyre.

Prandaj dhe shkaku i humbjes se te gjitha grupacioneve, nga te hershmit dhe te sotmit, eshte moskapja me keto tri baza.

“Es Sahihah”

Unejs Sheme-FB

Advertisements
Ky zë u postua te Metodologji. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s