Arabia Saudite eshte shteti me i afert me Kuranin dhe Sunnetin


Arabia Saudite eshte shteti me i afert me Kuranin dhe Sunnetin

Arabia Saudite eshte shteti me i afert me Kuranin dhe Sunnetin. Nuk ekziston vend ku Selefit kane liri me shume se sa ne Arabine Saudite…Mirpo, pas kryengritjes ne xhamine e shenjte(Meke) situat ndryshoi.”

(Sisiletul-ul-huda uen-Nur; 201)

Advertisements
Ky zë u postua te Metodologji. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s