Takimi i shejh Albanit me shejh Uthejminin


Takimi i shejh Albanit me shejh Uthejminin

Pyetje: A jeni takuar ndonjëherë me shejh Uthejminin?

Përgjigje: “Na ka nderuar me vizitën e tij në Meke… dhe realisht më pëlqeu butësia dhe edukata e tij dhe ishte i qetë, e gjithashtu më pëlqen edhe largimi i tij nga pasimi i verbër i medhhebit, i cili ka goditur shumicën e dijetarëve në të gjitha vendet”

Më treguan se, kur shejh Bin Bazi dhe shejh Uthejmini janë lajmëruar se unë gjendem në Meke për të bërë haxhin, ishin gëzuar shumë, veçmas Ibën Uthejmini.

(Shejh Albani, kaseta 373)

Advertisements
Ky zë u postua te Fragmente nga jeta e shejh Albanit. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s