Kthimi i Selamit atij që nuk falet


Kthimi i Selamit atij që nuk falet

Pyetësi: Personi i cili nuk falet kalon pranë teje dhe thotë “Es selamu alejkum”, a i përgjigjemi selamit të tij?

Shejkh Albani: Po, ia ktheni selamin, por kur ta shoqëroni, këshillojeni.

Al-Hudaa wan-Noor, 97.

Advertisements
Ky zë u postua te Pyetje dhe përgjigje. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s