Muhamed Nasuridin Albani jetoj jetën me hadithe të Profetit sal-lAllahu alejhi ve sel-lem!


Muhamed Nasuridin Albani jetoj jetën me hadithe të Profetit sal-lAllahu alejhi ve sel-lem!

Dijetari Mesh’hur Hasen Al Selman Allahu e ruajttë tregon se atij i kanë treguar disa nga nxënësit e sheikh AbdulAziz ibën Bazit Allahu e mëshiroftë i cili ka thënë:

“ E kaluam jetën tonë në librat e medhhebeve dhe fjalët e fukahave (dijetarëve të jurispodencës islame), ndërsa Albani e kaloi jetën e tij me të Dërguarin sal-lAllahu alejhi ve sel-lem”.!

UnejsMURATI

Advertisements
Ky zë u postua te Të tjerët për Imam Albanin. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s