Lufta kunder Islamit nga laicistet dhe qendrimi ndaj grupeve islamike


Lufta kunder Islamit nga laicistet dhe qendrimi ndaj grupeve islamike

Shejh Albani – Allahu e meshirofte-:
Tashme, lufta eshte mes Islamit dhe laicizmit (kufrit), e ne te tille gjendje nuk i ka hije muslimanit qe eshte xheloz ndaj fese se tij, qe te sqaroj qendrimin e tij ndaj disa grupeve islamike ne te cilat ka devijim – i pakte qofte apo i shumte- nga Islami.

Nuk i ka hije atij ti hyje ketyre hollesirave perderisa i gjithe xhemti Islam eshte kunder sulmit te eger laik.

Nuk ka vend ketu qe te thote: ” Keta islamike jane ne hak,keta jane pak te devijuar e keta jane shume te devijuar”.

Nuk eshte ky vendi i duhur per kete.

Tashme kemi dy drejtime:

1– Islamik, e ne te ka keshtu e keshtu e keshtu. (qe jane ne hak,me devijime pake, e me devijime shume).

2-Drejtimi tjeter jane nje grupim i vetem,te gjithe jane grupimi i kufrit dhe humbjes,e te gjithe bashkohen ne luften kunder Islamit.

( Incizuar ne 1413,rreth 1993).

marrur nga Fatmir Strumi-FB

Advertisements
Ky zë u postua te Metodologji. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s