Shejh Albani ishte mjeshter ne hadith dhe ne hadid(hekur)


Shejh Albani ishte mjeshter ne hadith dhe ne hadid (hekur)

Shejh Muhamed Bazmul kur tregon per takimin qe ka pasur me shejh Albanin (Allahu e meshirofte!) thote: Isha me shejhun ne makine dhe shejhu do parkonte makinen, e i thashe: Ti je mjeshter ne hadith po a je dhe mjeshter ne hadid – me hekurin (makinen)? Se vetem nje germe ndryshon (hadithi-hadid).

Shejhu qeshi dhe makinen e parkoi ne formen me te mire.

marrur: Shejkh Muhammed Nasiruddin El Albani

Advertisements
Ky zë u postua te Fragmente nga jeta e shejh Albanit. Faqeruani permalidhjen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s